Mitsubishi Heavy Industries / Mitsubishi Klima
Daikin N Serisi Klimalar

NEVBAHAR ÜSKÜDAR PROJESİNE DAIKIN’DEN VERİMLİ ÇÖZÜMLER

Etiketler:  , , , , , , , , ,

(NEVBAHAR ÜSKÜDAR PROJESİNE DAIKIN’DEN VERİMLİ ÇÖZÜMLER)

(NEVBAHAR ÜSKÜDAR PROJESİNE DAIKIN’DEN VERİMLİ ÇÖZÜMLER)

(NEVBAHAR ÜSKÜDAR PROJESİNE DAIKIN’DEN VERİMLİ ÇÖZÜMLER)

(NEVBAHAR ÜSKÜDAR PROJESİNE DAIKIN’DEN VERİMLİ ÇÖZÜMLER)

(NEVBAHAR ÜSKÜDAR PROJESİNE DAIKIN’DEN VERİMLİ ÇÖZÜMLER)

(NEVBAHAR ÜSKÜDAR PROJESİNE DAIKIN’DEN VERİMLİ ÇÖZÜMLER)
Kalyon GY tarafından İstanbul Üsküdar’ın merkezinde hayata geçirilen ‘Nevbahar Üsküdar’ projesinde iklimlendirme çözümlerinin adresi sektörün öncü ve güvenilir markası Daikin oldu. 4 bloğa yayılmış farklı tiplerde toplam 169 adet konut ve 138 adet mağaza, açık ve kapalı alanlardaki bistro, kafe ve restoranlar, sinema salonlarından oluşan Nevbahar Üsküdar, çağdaş çizgiler ile geleneksel ruhun buluşması olarak tanımlanıyor. Üstün sezonsal verimlilik, düşük ses seviyeleri, ve iç ünitelerin yüksek duyulur kapasite ihtiyacına cevap vermeleri gibi özelliklerinden dolayı projeye dahil edilen Daikin markalı cihazlar, şık ve kompakt yapılarıyla hem montaj hem de dekorasyon aşamasında büyük avantaj sağladı. Projede Daikin markalı 180 adet dış ünitenin yanı sıra 482 adet de iç ünite kullanıldı.

İklimlendirme sektörünün öncü ve inovatif şirketi Daikin, büyük projelerin gözdesi olmaya devam ediyor. Bugüne kadar konut, otel, AVM gibi pek çok önemli projede yer alan Daikin, şimdi de Kalyon GY tarafından hayata geçirilen Nevbahar Üsküdar projesinin iklimlendirme çözüm ortağı oldu. Yüksek konforun yanı sıra tasarruf da sağlayan çevre dostu cihazlarla fark yaratan Daikin, kompakt yapısıyla efektif çözüm sunan toplam 180 adet dış ünite ve 482 adet iç ünite ile projede yer aldı.

Nevbahar Üsküdar projesi, semtin merkezinde yer alan, 4 bloğa yayılmış farklı tiplerde 169 konut ve 138 adet mağaza, açık ve kapalı alanlardaki bistro, kafe ve restoranlar, sinema salonlarından oluşan bir yaşam alanı. Projenin konut kısmında her daire için Daikin markalı 1 adet Mini VRV dış ünitenin yanı sıra çeşitli kapasitelerde düşük ve/veya orta dış statik basınçlı kanal tipi iç üniteler kullanılarak iklimlendirme çözümü yaratıldı. 138 mağazanın yanı sıra kütüphane, sinema ve sergi salonları gibi tesislerin yer aldığı sosyal alanda ise kaset tipi iç üniteler ve bütün kapasitelerde mini dış üniteler kullanıldı. FXDQ ve FXSQ model iç ünitelerle birlikte REYQ ve RYYQ model dış ünitelerin yanı sıra küçük bir bölümde de FXFQ kaset tipi iç üniteler tercih edildi. Projede kullanılan Mini VRV dış üniteler kompakt boyutları, geniş kapasite aralığı, montaj esnekliği, sessiz çalışma ve VRT (Değişken Soğutucu Akışkan Sıcaklığı) özellikleriyle öne çıkarken, gizli tavan tipi iç üniteler sessiz çalışma, minimal boyutlar, montaj avantajı ve yüksek duyulur kapasiteleriyle tercih nedeni oldu.

EFEKTİF ÇÖZÜMLER DAIKIN’DEN
Kalyon İnşaat Satınalma ve Lojistik Genel Müdür Yardımcısı Selman Çilingir, projede Daikin ürünleri kullanılmasının nedenleri hakkında şu bilgileri verdi: “Henüz çizim aşamasındayken Daikin projemizle çok ilgilendi. İhtiyaçlarımızı belirleyip çok kısa zamanda en uygun çözümleri üretti. Hatta bizim avantajlarımızı gözeterek uygun yönlendirmeler yaptı. Daikin ürünleri özellik olarak da beklentilerimizi karşılar nitelikteydi. İstediğimiz dış ve iç ortam sıcaklıkları için yüksek kapasitelere ihtiyacımız vardı ve Daikin cihazları bunun için ideal oldu. Konutlarda balkonlara koymamız gereken dış ünitelerin boyutlarının küçük olması projemiz için çok önemliydi. Daikin markalı tek fanlı Mini 4 ve 5 HP cihazlar üst üste konulduğunda balkon yüksekliğine sığabiliyordu. Bu ürünlerin kompakt ve estetik olması seçimimizde etkili oldu. Sessiz çalışabilme özelliği konut ya da sosyal alanlarda önem verdiğimiz bir ayrıntıydı. Daikin ürünleri bize bunu sağladı. Kalyon İnşaat büyük ve prestijli bir marka. Dolayısıyla Daikin gibi bir dünya markasıyla çalışmak projemiz için son derece efektif oldu.”

RXYSCQ-T Mini VRV heat pump
Modern ve her açıdan konforlu bir yaşam alanı sunmayı hedefleyen lüks konut projelerinde dış ünite seçimi estetik, çalışma sesi ve kapladığı alan bakımından büyük önem taşır. Kullanılan cihazların saklanabilir olması ve sessiz çalışması önceliklidir. Nevbahar Üsküdar projesinde dış ünitelerin balkona konulması gerektiğinden kullanılacak cihazların kompakt boyutlarda olmasını zorunlu hale getirdi. 4 HP ve 5 HP Daikin Mini VRV, 823 mm yükseklik değeri ile piyasadaki en düşük boyuta sahip bir ürün olarak neredeyse hiç fark edilmez. Bu nedenle rahatlıkla balkona sığar. Mini VRV, kullanıcıya rahat bir uyku ortamını garanti eden gece sessiz modda çalışma özelliği taşır. Sesi 41 dBA’ya kadar iner. Geniş dış ünite kapasite aralığı sayesinde projenin tüm ihtiyaçlarına çözüm sunan Mini VRV sistemi, yerden ve bakır borudan büyük oranda tasarruf edilmesini sağlar. 300 m toplam borulama uzunluğu ile montaj esnekliğine fırsat verir. İlk kez Daikin tarafından kullanılan eşsiz VRT teknolojisi, Daikin VRV ailesinin tüm ürünlerinde olduğu gibi, en küçük üyesi Mini VRV’de de bulunur. Cihaz, daha yüksek enerji verimliliği ve iç ortam konforu sağlar.

FXDQ ve FXSQ iç üniteler
Nevbahar Üsküdar projesinin konut kısmında bulunan bütün dairelerde mahal büyüklüğüne göre düşük ve/veya orta dış statik basınçlı kanal tipi iç üniteler tercih edildi. Konfor şartı yüksek tutularak tercih edilen, alan özelliklerine en uygun ve oldukça sessiz çalışmasıyla (1,7 kW iç ünite düşük fan devrinde 25 dbA ve 27 dbA) dikkat çeken gizli tavan tipi iç üniteler, kullanıcıların evde geçirdiği keyifli zamanın devamlılığını sağlar. 20 cm yüksekliği ile kendi sınıfındaki cihazlar arasında öne çıkan FXDQ düşük statik basınçlı iç üniteler yatak odası gibi daha küçük alanlarda kullanılmak üzere projede yer aldı. Sadece 24.5 cm yüksekliğinde düşük ses seviyesi ve düşük enerji tüketimini sağlayan FXSQ orta statik basınçlı kanallı iç üniteler yıkanabilir reçine ağdan yapılı hava filtresi küf önleyici özelliğe sahiptir. Otomatik hava üfleme ayarı işlev özelliği ise hava hacmini ve statik basıncı ölçer ve nominal hava akışı için gerekli ayarlamaları yaparak montajı kolaylaştırır.

Haber ile ilgili Doküman ve Video Görüntüleri

Puanla: Oy Sayısı:0 Okunma:4398
DİĞER HABERLER
DAIKIN’DEN %100 TAZE HAVA ÇÖZÜMÜ
ENDÜSTRİYEL SOĞUTMADA DAIKIN RÜZGARI
DAIKIN TÜRKİYE, FABRİKASINDA ÜRETİM GAMINI GENİŞLETTİ
YAZ GÜNLERİNE DAIKIN KAMPANYASI DAMGASINI VURUYOR
DAIKIN, DOĞRU HAVA HAREKETİ BAŞLATIYOR, SAĞLIKLI HAVA İÇİN BAKIMA DAVET EDİYOR
Virüs tedbirlerini uyguluyorsanız, klima kullanırken içiniz rahat olsun
DAIKIN, JUSTWORK OFİS KAMPÜS PROJESİNİN İKLİMLENDİRME ÇÖZÜM ORTAĞI OLDU.
DAIKIN, FABRİKASININ ENERJİSİNİ KENDİ ÜRETECEK
Daikin Türkiye, Pazarın En İnce Fancoil’ini Üretti
İklimlendirme Sektöründe Üretim Devam Ediyor
DOĞRU ORTAM HAVASI VİRÜSLERDEN KORUYOR
Daikin’in Yeni Kampanyası Hizmet Kalitesini Vurguluyor DAIKIN HER AN YANINDA!
TASARIMLA GELEN MÜKEMMEL KONFOR
DAIKIN UZMANLARINDAN ENERJİ GİDERLERİNİ AZALTMANIN İPUÇLARI
SAĞLIKÇILAR, ´TEMİZ VE DOĞRU HAVA´ İÇİN UYARIYOR
NEVBAHAR ÜSKÜDAR PROJESİNE DAIKIN’DEN VERİMLİ ÇÖZÜMLER
DAIKIN, KARBON EMİSYONUNU NET SIFIRA İNDİRECEK!
MİMAR M. AYKUT MUTLU, DAIKIN ´UZMAN GÜNLERİ´NİN KONUĞU OLDU
Çevre ve Bütçe Dostu Daikin Premix VZ Kombi
DOĞRU HAVA, DAIKIN VRV IV+ İLE GELECEĞE HAZIR!
 RSS Girişler  RSS Yorumlar


Klima, Klima Fiyatları

Firma Rehberi, Firma Ekle, Firma Kaydet


Şu an sitede 373 ziyaretci bulunmaktadır.
Designed by IDS