Mitsubishi Heavy Industries / Mitsubishi Klima
Daikin N Serisi Klimalar

Dünyanın en çok satan klima markası General’in yeni kampanyası yayında

Etiketler:  , , , , , , , , ,
BU YAZIN PERİŞANI DEĞİL KRALI OLUN!
Dünyanın en çok satan klima markası General’in yeni kampanyası yayında
Seslendirmesini Haluk Bilginer’in yaptığı, Japon klima devi General’in Türkiye reklam kampanyasında, bu yaz tarzınızın ne olacağı soruluyor. Modası geçmiş alışkanlıklarla serinlemeye çalışıp perişan olanlara General Klima önerilerek “Bu yazın perişanı değil kralı olun” deniyor.
Dünyanın en çok satan klima markası olan Japon General, 25 yıldır distribütör üzerinden satıldığı Türkiye’de, geçtiğimiz yıl itibari ile kendi ofisini açtı. Haluk Bilginer’in seslendirdiği kampanyada, eski moda serinlemeye devam edenlere, General’in yeni, modern ve sağlıklı klimaları öneriliyor.

Vestel’in Plazma Inverter klima serisi en sağlıklı havayla serinletiyor

Etiketler:  , , , , , , , , ,
Vestel’in A++ enerji sınıfı yeni Plazma Inverter klima serisi, ortam havasını 10 kat daha sağlıklı serinletirken 5 yıllık kompresör garantisiyle tüketicilerini yarı yolda bırakmıyor. Plazma Inverter klimalar sıcak yaz günleriyle başa çıkmak için en çok zaman geçirilen ev ve iş yerlerinin ortamını sağlıklı şekilde serinletmek isteyenlerin tercihi oluyor.

Turbo soğutma ve ısıtma özelliğine sahip Vestel klimalar ani serinleme ya da ısınma ihtiyacı duyulan zamanlarda ortamı hızlıca istenilen sıcaklığa getiriyor. Plazma Inverter klima serisi uzaktan kumanda sistemine kazandırılan “I Feel”(hissediyorum) özelliği sayesinde ortamın ısı derecesini hissederek kullanıcıların ihtiyacına göre ortam ısısını dengeleyebiliyor.

İKLİMLENDİRME DEVİ DAIKIN TÜRKİYE YENİ BAYİLERLE BÜYÜYOR!

Etiketler:  , , , , , , , ,
Eskişehir’de ilk showroom’unu açan Daikin,
büyüme atağını Anadolu’da sürdürüyor

Isıtma-soğutma sektörünün Japon devi Daikin, Türkiye’deki büyüme atağını sürdürüyor. Bayileri kanalı ile Türkiye genelinde yaygınlaşan Daikin,
Eskişehir de yaptığı yeni açılışla showroom sayısını 189’e çıkardı.
Isıtma ve soğutma sektörünün önde gelen kuruluşlarından Daikin, Türkiye’yi bölgenin üretim ve Ar-Ge üssü yapma hedefi doğrultusunda emin adımlarla ilerlerken, yeni açılışlarla bayi ağını da genişletiyor. Yeni bayii ve showroom açılışları ile hizmet ağını genişleten Daikin, Eskişehir’de ki ilk showroom’unu hizmete soktu.

UZMAN GÖRÜŞÜ: KLİMA ALIRKEN

Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Klima alırken, klimanın kurulacağı alanın metrekaresi, izolasyon durumu, cephesi ve camları, bunların hesaplanması önemli konular. Çünkü Klimanın tipini ve ısıtma ve soğutma kapasitesini (BTU) belirlerken bütün bu parametreler önemlidir.

Birde sizin beklentileriniz var tabi…

Maliyete dayalı rekabette yeni çözüm: LG Multi V IV ticari tip klima

Etiketler:  , , , , , , , , , ,
LG’nin son yıllarda odaklandığı gelişmiş klima çözümlerinin son halkası olan değişken soğutucu akış (VRF) teknolojileri içerisinde, ilham verici felsefesinin en ön sıralarında MULTI V IV´ün gelişimi yer alıyor. LG Multi V IV, geleneksel tüm HVAC´lara meydan okurken yüksek binaların soğutma ve ısıtılmasında şaşırtıcı bir operasyonel verimlilik sağlayarak VRF modellerini ileriye taşıyor. Multi V ürün serisinin en son üyesi olan bu model, üst düzey enerji verimliliği sayesinde işletme maliyetlerinin düşürülmesine de katkı sağlıyor. Multi V IV bir dizi gelişmiş, patentli teknolojinin yanı sıra kullanıcının sistemi uzaktan görüntüleme ve kontrol edebilmesine olanak veren akıllı kontrol özelliğine de sahip bulunuyor.

DAIKIN’DEN YAZ-KIŞ TÜKETİCİ DOSTU ZHARA KLİMA!

Etiketler:  , , , , , , , ,
Hem akıllı hem de ekonomik klima
Zhara, dört mevsim konfor sağlıyor

Üstün enerji tasarrufu sağlayan yeni modelleri ile kullanıcısının beğenisini toplayan Daikin, performansı ile göz dolduran Zhara serisi klimaları ürün gamına kattı. Tüm Daikin inverter klimalar gibi en yüksek performansı en az enerji ile sağlayan Zhara, hem ısıtma hem de soğutma amaçlı kullanımı ile dört mevsim konfor yaşatıyor.

VIKIGEN INFINITY RESORT - SPA OTEL´E DAIKIN İLE GELEN KONFOR

Etiketler:  , , , , ,
Alanya Sahilinde Sıradışı Mimarisiyle Dikkat Çeken Vikingen Infinity Resort Spa Otel, Ağustos Ayında Kapılarını Açıyor. 40 Bin Metrekare Alan Üzerine Kurulu Olan Otel, İskandinav Etkileri Taşıyor. Projenin Isıtma Ve Soğutma Çözümleri ise Dünya Devi Daikin’e Emanet.

DAIKIN TÜRKİYE İLK 6 AYDA YÜZDE 65 BÜYÜDÜ!

Etiketler:  , , , , , , , ,
Daikin Türkiye 2012’nin ilk 6 ayında 285 milyon TL ciro ile sektör liderliğini perçinledi

DAIKIN TÜRKİYE İLK 6 AYDA YÜZDE 65 BÜYÜDÜ!

Isıtma-soğutma sektörünün öncü firması Daikin Türkiye, yılın ilk 6 ayında cirosunu geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 65 oranında artırarak, 285 milyon TL’ye yükseltti. Sektör ortalamasının çok üzerinde büyüyerek yıllık ciro hedefinin yüzde 55’ine ilk 6 ayda ulaşan Daikin Türkiye, böylece sektör liderliğini de perçinledi. Daikin Türkiye CEO’su Hasan Önder, 500 milyon Euro’luk 2015 hedefi doğrultusunda emin adımlarla ilerlediklerini belirterek, yurt içi ve yurt dışında yeni yatırımlarla büyüyeceklerini açıkladı.

SAMSUNG´UN YENİ KLİMA SERİSİYLE TÜKETİCİLER, HEM FERAHLIYOR HEM DE TASARRUFLU SERİNLİĞİN KEYFİNİ ÇIKARIYORLAR

Etiketler:  , , , , , , , , , , , , ,
Ağustos Sıcaklarında Samsung’un Yeni Klima Serisiyle Serinleyen Tüketiciler, Hem Ferahlıyor, Hem de Tasarruflu Serinliğin Keyfini Çıkarıyorlar.

Yenilikçi beyaz eşya alanında bir dünya lideri olan Samsung Electronics Co., Ltd.’in yeni seri Samsung Klimaları özellikle yoğun sıcakların yaşandığı Ağustos ayında evleri serinletmeye devam ediyor.

Günde 5 TL’ye Inverter Teknolojisi Evinizde!

Etiketler:  , , , , , , ,
Modern dünyada ideal ürünü hedefleyen Daikin, inverter teknolojisiyle ön plana çıkan ve yüzde 30 enerji tasarrufu sağlayan Enjoy Serisi klimalarda, yüzde 10 indirim fırsatı ile 12 ay taksit veya 4 ay taksit erteleme imkanı

Türkiye´yi üretim ve Ar-Ge üssü yapacak

Etiketler:  , , , , , ,
Isıtma, soğutma, havalandırma sektörünün önde gelen şirketlerinden Airfel´in yüzde 100 hissesini satın alan Japon klima üreticisi Daikin, Türkiye´yi Ar-Ge, üretim ve lojistik üssü olarak konumlandıracağını açıkladı.

Klima Kapasitesi Seçimi Yetkili Bir Makine Mühendisine Yaptırılmalı

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , ,
Makina Mühendisleri Odası (MMO) Adana Şubesi Başkanı Hüseyin Atıcı, vatandaşların klima seçimi, montajı ve kullanımına dikkat etmelerini istedi.

Soğutmada Capri ayrıcalığı

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , ,
Soğutma sektöründe 30 yılını geride bırakan Capri Endüstriyel Soğutma, kalitesi ve güvenli hizmeti ile geleceğe emin adımlarla ilerliyor.

İklimimizi değiştiren icat

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , ,
Yazın sıcak günlerinde, kapalı yaşam alanlarında klima bulundurmak lüksten çok zorunluluk haline geldi. Peki vazgeçemediğimiz bu cihazlar hakkında ne biliyoruz? İşte olumlu ve olumsuz yanlarıyla ´serin dünyanın´ portresi...

Klima Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , ,
Kavurucu Yaz Sıcaklarının En Büyük Kurtarıcısı Olan Klimaların İstenilen Rahatlığı Sağlaması İçin Klima Alırken Dikkatli Olmak Gerekiyor.

Alarko Carrier, her yıl yeni bir Totaline mağazası açacak

Yorum Yaz
Etiketler:  , , ,
İklimlendirme sektörünün öncü kuruluşu Alarko Carrier, Türkiye’de ısıtma, soğutma, klima, pompa ve su tesisatı sektörlerini bir araya getiren yedek parça tedarik zinciri Totaline’ın dördüncü mağazasını Antalya’da açtı. Alarko Carrier, her yıl yeni bir Totaline mağazası açmayı hedefliyor.

46 ülkeye ihracat yapan Airfel, kendi kalitesini dünyaya kabul ettiriyor.

Etiketler:  , , , , , , , , ,
Isıtma soğutma ve havalandırma sektöründe faaliyet gösteren Airfel, 1999 yılında kuruldu. Kısa sürede yakaladığı başarı ve büyüyen pazar payı sayesinde 2001 yılında Sanko Holding bünyesine katıldı. Bu birleşme ile birlikte marka yatırımları hız kazandı.

540 çalışanı 550 satış noktası ve 460 yetkili servisi ile 46 ülkeye ihracat yapan Airfel

Etiketler:  , , ,
Sanko Holding şirketlerinden, ısıtma-soğutma ve havalandırma sektörünün sektörüne yön veren öncü firmaları arasında yer alan Airfel, 1999 yılında kuruldu. 2001’de Çorlu’da, Türkiye’de akredite olmuş üç klima performans laboratuarından birine sahip split klima fabrikasını kurarak kendi markasıyla ürünlerin montajlarını yapmaya başladı

Airfel´den Mc Quay WDC Çift Sanrifüj Kompresörlü Soğutma Grupları

Etiketler:  , , , , , ,
Airfel´in distribütörlüğünü yaptığı McQuay soğutma grupları,her türlü ihtiyaca yanıt veren CE,Eurovent, Gost, ISO 9000, ISO 14000 sertifikasyonlarına sahip geniş ürün gamından oluşmaktadır

Kuzey Soğutma hizmette

Etiketler:  , , ,
ALANYA’DA 15 yıldır klima sektöründe faaliyet gösteren Murat Kazancı’nın sahibi olduğu Kuzey Soğutma, Avsallar Beldesi’nde törenle hizmete açıldı.

Airfel´in cirosu 200 milyon lirayı aştı

Etiketler:  , , ,
Airfel Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Önder, yaptığı açıklamada, iklimlendirme sektöründe tahmini büyüme rakamlarının yüzde 10-15 arasında olduğunu, Airfel´in bu süreçte sektör rakamlarının çok üstünde bir büyüme rakamına ulaştığını belirtti. Global ekonomik krizin etkisini yitirdiğini aktaran Önder, 2010´un sektörde toparlanma yılı olduğunu, 2011´de sektörün daha da büyüyeceğini ve Airfel´in cirosunu gelecek yıl yüzde 50 artırmayı planladıklarını ifade etti.

İdeal klima bakımı nasıl olur?

Etiketler:  , ,
• Klimanın verimli çalışmasını sağlamak için belirli periyotlarla kontrol ettirilmeli.
• En az 6 ayda bir soğutma gazı kontrol edilmeli

Vatandaş klima dedi cami boş kaldı

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , ,
28 bin kişilik cami vatandaşlar tarafından tercih edilmiyor...

Adana´daki Ortadoğu ve Balkanlar´ın en büyük camisi olma özelliği taşıyan ve aynı anda 28 bin kişinin ibadet edebildiği Sabancı Merkez Camii´nde soğutma sisteminin olmayışı cemaati zorda bırakıyor. Aşırı sıcaklardan dolayı vatandaşlar mahallelerdeki klimalı camileri tercih ediyor.

Vantilatör için duvarları yıktılar

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , ,
Hüseyin Koyuncuoğlu / hurriyet.com.tr 17 Ağustos 2010Tarihinin en yüksek sıcaklıkları ile mücadele eden Türkiye´de klima ve vantilatör sıkıntısı yaşanıyor. Vatandaşlar mağaza mağaza gezerek vantilatör ararken üretici bir firma ise artan vantilatör talebine yetişmek ve sevkiyatı hızlandırmak için yükleme alanındaki duvarlarını bile yıktı. Klimada ise ürün sorunu pek yaşanmasa da klima alanlar haftalar sonrasına verilen montaj tarihleriyle karşılaşıyor.

Klima mı, vantilatör mü?

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Sıcaklardan korunmak için hangisi tercih edilmeli? Uzmanlar ne diyor?
Özellikle son iki haftadır yaşanan sıcaklıklar çıldırtır duruma geldi. Araştırmalara göre klima ve vantilatör satışlarında Ağustos ayının başından beri inanılmaz bir patlama yaşandı. Bazıları evinde klima kullanmayı tercih ederken bazıları vantilatörle serinlemeye çalışıyor. Peki hangisi tercih edilmeli? Vantilatör mü, klima mı? Klimanın veya vantilatörün zararları nelerdir? Hangisi daha doğru bir serinlik sağlar?
Begüm ÇELİKKOL/ HABERTURK.COM

BUZ MÜZESİ´NE GİREN DIŞARI ÇIKMAK İSTEMİYOR..!

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Avrupa nın en büyük alışveriş merkezi olan Forum İstanbul da kapılarını açan MAGIC ICE Buz Müzesi yoğun ilgi görüyor.

Tüm dünyada sıcak hava insanları bunaltırken Buz Müzesinde - 5 derecede yaşanan görsel şölen ziyaretçilere unutulmaz dakikalar yaşatıyor. Türkiye´nin ilk, dünyanın ikinci buz müzesi olma özelliğini taşıyan ´MAGIC ICE ta 34 buzdan heykelin yanı sıra Viking evi ve Viking gemisi bulunuyor

15 Eylül´den önce bayilerde klima yok

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , ,

Sıcaklardan kurtulmak için klima bayilerinin kapısını aşındıran Türk halkı stokları tüketti. Yeni klimalar en erken eylül ortasında satışa sunulacak

Vatandaş İlknur ve Volkan Gürcan çifti sıcaktan bunalınca evlerine klima taktırmak istedi istemesine ama başvurdukları her bayiden stoklarımızda klima kalmadı yanıtını aldı.

Ağustos ayında klima satışları patladı

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , , ,
İklimlendirme Soğutma Klima İmalatçıları Derneği (İSKİD), ağustos ayının ilk 10 gününde temmuz ayındaki kadar klima satıldığını bildirdi.

İSKİD´den yapılan açıklamada, yüksek hava sıcaklıkları ve nem oranının klimaya olan talebi yükselttiği, uzun süren sıcaklar ve yüksek nem oranlarının ağustos ayında klima satışlarını artırdığı kaydedildi.

Kayseri Atatürk Spor Salonu´na 225 bin lira harcanarak yeni klima sistemi taktırılıyor.

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , ,
FIBA 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası´nda grup maçlarının oynanacağı Kayseri Atatürk Spor Salonu´na 225 bin lira harcanarak yeni klima sistemi taktırılıyor.

Paranızı koruyan Klima...

Yorum Yaz
Etiketler:  , , ,
Arçelik A.Ş., beyaz eşyada olduğu gibi, klima sektöründe de enerji tasarrufu sağlayan ürünlerini tüketicilerinin beğenisine sunmaya devam ediyor. Arçelik Super Invertech klimalar, maksimum soğutma ve ısıtma performansı sergilerken, A sınıfı klimalara göre yüzde 60 daha verimli çalışıyor. Böylece hem ülke ekonomisine hem de tüketicilerin bütçelerine katkı sağlıyor.

Negatif İyon Teknolojili Airfel AS-12 0501S ION - Klima

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , ,
Havada asılı gözle görülmeyen ve sağlığınız tehdit eden virüslere bakterilere küf sporlarına ve toz akarlarına karşı koruma

Doğada gezerken taptaze bir hava soluduğumuz hissederiz. Böyle ortamlarda bol miktardaki iyonlar bizi fiziksel ve zihinsel olarak rahatlatır. Ioner klimada hava iyon kaynağından geçerken otomatik olarak yeni iyonlar üretir. Bu sayede kendinizi doğada hissedersiniz

Hem A enerji sınıfından hem de ekonomik işletim sistemine sahip olan yeni Bosch klimalar

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , ,
Hem A enerji sınıfından hem de ekonomik işletim sistemine sahip olan yeni Bosch klimalar, sıcaktan bunalmaya son verirken, ayrıcalıklı özellikleriyle enerji tasarrufu sağlıyor ve çevreyi koruyor. ‘Yaşam için teknoloji’ üreten ve tüketicilerine her zaman güvenebilecekleri çözümler sunan Bosch, yaz aylarında serinlerken, çevreyi korumayı ihmal etmeyenler için çok özel bir model olan A enerji sınıfından Bosch B1ZMA/I 12005 klimayı öneriyor.

A enerji sınıfı Bosch B1ZMA/I 12005 klimanın öne çıkan bir diğer özelliği ise ekonomik işletim sistemine sahip olması. Soğutma, ısıtma ve Auto (otomatik) konumlarında ekonomik düğmesine basıldığında klima, fan hızını otomatik olarak kontrol ediyor.

3 boyutlu iklim kontrollü Bosch klimalar

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , ,
Bosch B1ZKI/A 14104 ısıtmalı-soğutmalı duvar tipi mono split klima, mükemmel hava temizleme özelliğiyle havayı, sigara dumanı, polen gibi parçacıklardan, istenmeyen kokulardan ve zehirli toksinlerden arındırıyor. İyonize özelliğiyle de yemyeşil bir ortamdaki kadar taze, diri ve sağlıklı bir yapıya kavuşturuyor. Taze hava, bio filtre ve ısı eşitleme özellikleriyle Bosch klimalar, 3 boyutlu iklimkontrolü sağlıyor.

Klimanın hava girişindeki filtre, bakteri barındırmayan yapısı ve kolay temizlenebilme özelliği ile ortam havasının ilk temizleme aşamasını gerçekleştiriyor. Bosch B1ZKI/A 14104 modelinde bulunan hava arıtma sistemi, havadaki her türlü partikülün filtre edilmesini sağlıyor. Bu sistemle nefes almayı kolaylaştırıp havadaki partikül miktarını azaltarak canlı ve iyi görünmemizi sağlayan negatif iyonlar da oluşturuyor. Fresh air sistemi ise, iç mekandaki kirli havayı dışarı atıp taze havanın içeri verilmesini sağlıyor.

Klima fiyatları seneye cep yakacak.

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Televizyon ve buzdolabı gibi ev hayatının değişmez ürünlerinden biri hâline gelen klimada soğuk savaş yaşanıyor. Büyüyen pazarda Arçelik ve Vestel´in açtığı antidamping davası tüketiciler için ne anlama geliyor?
Yaz aylarının değişmez tüketim ürünlerinden biri hâline gelen klimalar artık dört mevsim kullanılabiliyor. Isıtma ve soğutma özelliğinin yanı sıra hava temizleme özelliğine de sahip klimalar, lüks tüketim ürünü olmaktan çıktı. Büyüyen pazardaki rekabet, uluslararası bir savaş başlattı. Bu durum fiyatların yeniden yükselmesine neden olacak.

Alarko Carrier, ortama negatif iyon yayarak spa etkisi yaratan klima üretti.

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Alarko Carrier, ortama negatif iyon yayarak spa etkisi yaratan klima üretti. Şirketin Pazarlama Şube Müdürü Kalataş, Toplam satışın yüzde 30´u projelere yapıldı. Biz de ev tipi klimaları geliştirmek için çalışıyoruz dedi. Son yıllarda yaşadığı canlanma ile yüzlerce konut projesi geliştiren inşaat sektörü, boyadan çimentoya, beyaz eşyadan mobilyaya kadar onlarca farklı sektörde de hareketlenme yarattı.

İklimlendirme sektörünün Türkiye´deki önemli oyuncularından Alarko Carrier da bu hareketlenmenin ürün satışlarına en çok yansıdığı firmalardan biri oldu. Klima ve kombi pazarında önemli paya sahip olan şirket, satışlarının yüzde 30´unu konut projelerine yapmaya başlayınca ev tipi klimalara farklı özellikler kazandırma ihtiyacı hissetti.

Yüksek Teknoloji Enstitüsünde, güneş enerjisiyle çalışan, klima vazifesi görecek sistemin geliştirilmesine çalışılıyor

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , ,
Güneş çıksa da serinlesek
Proje yöneticisi Mühendislik Fakültesi Malzeme Bilimi ve Mühendisliği öğretim üyesi Doç. Dr. Ali Ata, Türkiye’de güneş enerjisinin genellikle ısıtma amaçlı kullanıldığını, bu enerjinin soğutma sisteminde kullanımının kendileri dışında 1-2 yerle sınırlı olduğunu söyledi.

Güneş ışınını enerjiye çeviren sistemlerin elektrik sistemleri ve termal ısı sistemleri olarak ikiye ayrıldığını ifade eden Ata, Türkiye’de elektrik sistemlerinin kullanılmadığını, termal sistemlerin ise yaygın olarak su ısıtma amaçlı kullanıldığını belirtti.

Arçelik – LG Klima , az enerji ile çok tasarruf sağlayan Inverter Multi Klimayı pazara sunuyor.

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , ,
Arçelik – LG Klima Sanayi, kendi üretimi olan az enerji ile çok tasarruf ve maksimum ısıtma ve soğutma performansı sağlayan Inverter Multi Klimayı pazara sunuyor. Arçelik-LG Klima Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından üretimine başlanan Inverter Multi Klima ile evlerde ve işyerlerinde birden fazla mekanda kışın ısınmak, yaz aylarında ise ferahlık yaşamak mümkün.

Tüketici beklentilerini karşılayan, hatta aşan yenilikleri sunma hedefiyle hareket eden Arçelik-LG, 2007 yılı itibariyle Inverter Multi Klimaların üretimine başladı. Multi F ve Multi FDX olarak pazara sunulan klima sistemleri, bir dış üniteye birden fazla iç ünite bağlama imkanı sunuyor. Böylece farklı mekanların ısıtma-soğutma ihtiyaçlarını, bir dış ünite kullanarak karşılamak mümkün oluyor.

Ferroli Scroll veya Vidalı Kompresörlü Su soğutma grupları

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , ,
Ferroli, dünyadaki değişen ihtiyaçları dikkate alarak endüstriyel ürünlerinde yenilikler yaptı. Büyük çaplı fabrikalar ve alışveriş merkezleri için ideal bir seçim olan Ferroli Scroll veya Vidalı Kompresörlü Su soğutma grupları, şimdi daha az enerji tüketerek daha fazla verim sağlıyor.

Farklı tasarımlarla talebe özel olarak üretilen Ferroli Su soğutma grupları, 5-1500 KW soğutma ve 6-700 KW ısıtma kapasitesi ile sunuluyor. Chilller cihazların tamamına hidrolik kitli üretilebiliyor.

Klima satışlarına kısıtlama

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , ,
Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, elektrik dağıtım sistemine ve çevreye verdiğizararların önlenmesi için düşük kaliteli ve çok enerji harcayanklimaları iç pazardan çekmeye hazırlanıyor.

Bunaltıcı sıcaklar nedeniyle artanklima kullanımı elektrik tüketimini artırırken, düşük kaliteli ve fazlaenerji harcayan klimaların da elektrik dağıtım sistemine zarar verdiği tespit edildi.
Bu çerçevede Türkiye Elektrik Dağıtım A. Ş. (TEDAŞ), Elektrik İşleri Etütİdaresi (EİEİ), Sanayi ve Ticaret Bakanlığı ile Dış TicaretMüsteşarlığına gönderdiği yazı ile başta klimalar olmak üzere elektronikve beyaz eşyalarda yüksek kalite gözetiminin yapılmasını istedi.

Güneş enerjili klima

(2)Yorum var, Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , ,
Güneş enerjisiyle çalışan bir klima projesi, boruların içinde ki su,güneşten aldığı ısıyla buharlaşırken etrafında ki ısı azalması ve süblimleşme vs işlemleri sayesinde,soğutma işlemini yerine getiren bir sistem tasarlamışlar, hatta animasyonlada anlatmaya çabalamışlar :)

Serin popolar!

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Sıcak yaz günlerinde masa başı işi yapıyorsanız veya uzun araba yolculuğu yapmanız gerekiyorsa, klima açık dahi olsa bir taraflarımız sıcaktan pişer; öyle ki oturduğumuz yerden kalktığımızda pantolonumuz bi´yerlerimize yapışmış olur. Bu çok rahatsız edici bir durumdur hani... Pişiklerden çok çekmiş olsa gerek, birileri kendinden soğutmalı minder icat etmiş. Şarja gerek duymayan, içindeki özel kristaller sayesinde vücut ısısını emerek serinlik veren bu minder; arabada, ofiste, evde her yerde rahatlıkla kullanılabilir. Kendine gelmesi için serin bir yerde muhafaza etmek yeterli!

Klimalı Yatak

(1)Yorum var, Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , ,
Bu kavurucu sıcaklarda şundan bir tane olsa ne güzel olurdu diyeceğiniz türden klimalı bir yatak, Kuchofuku tarafından üretilmiş. Nasıl çalıştığını ve sıcakla mücadele etmenin diğer yaratıcı yöntemlerini...

Evcil hayvanınıza özel klima

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , ,
Komfort Pets firmasınca üretilen bu evcil hayvan taşıma kabini, ısıtma ve soğutma ünitesi ile köpeğinizin yada kedinizin, bulunduğu sıkışık ortamda birazcık da olsa rahatlamasını sağlayabilecek gibi görünüyor. 75 F° (~22.2 C°)´nin üzerindeki sıcaklıklarda otomatik olarak devreye giren serinletici ünite, 65F° (~18.3 C°)´ın altındaki sıcaklıklarda ise ısıtıcı olarak işliyor. Farklı boyutlarda modelleri bulunan kabinlerin 19x13x16 ölçülerindeki en küçük seçeneğinin fiyatı ise 400$.

DESING TURKEY´İN TURQUALITY ÖDÜLÜ BU YIL ´KALEM KUMANDA´ İLE AIRFEL´İN OLDU

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , ,
Tasarım alanındaki çalışmaları teşvik etmek amacıyla kurulan Desing Turkey’in TURQUALITY Ödülü bu yıl “Kalem Kumanda”yla Airfel’in oldu. Düzenlenen törende firma ödülü Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen tarafından Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Konukoğlu’na verildi. Kalem Kumanda, Airfel Endüstriei Tasarımcı Hulusi Neci tarafından tasarlandı.

TURQUALITY 2008 Endüstriyel Tasarım Ödülü, kendi küçük hizmeti büyük ve aynı zamanda şık görünümlü Airfel Kalem Kumanda’ya verildi.

Forum İstanbul, Airfel ile soğutulup ısıtılacak

(1)Yorum var, Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , ,
Airfel, ısıtma-soğutma alanında büyük projeler gerçekleştirmeye devam ediyor.

Sanko Holding şirketlerinden Airfel, ısıtma-soğutma alanında büyük projeler gerçekleştirmeye devam ediyor. Bayrampaşa’da yapımı devam eden ve Türkiye’nin en büyük alışveriş merkezi olacak Forum İstanbul’un tüm ısıtma, soğutma, havalandırma cihazları Airfel tarafından sağlanıyor.

Airfel, klimada Mitsubishi Heavy Industries (MHI) ile işbirliğini güçlendiriyor

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , ,
Sanko Holding şirketlerinden Airfel, klimada Mitsubishi Heavy Industries (MHI) ile işbirliğini güçlendiriyor.

Sanko Holding şirketlerinden Airfel, klimada Mitsubishi Heavy Industries (MHI) ile işbirliğini güçlendirirken, yeni anlaşmayla MHI´nın KX merkezi klimalarının yanı sıra duvar tipi split ve ticari tip klimalarını da pazara sunacak.

Klimanın karşısına geçerek serinlemekten kaçının

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , ,
Çöl sıcaklarıyla tanıştığımız son yıllarda serinleyebilmek için iş yerlerinde, trafikte ve evlerde klimalara gereksinim duyuyoruz. Klimalar temelde “soğutma çevrimi” kullanarak, yani ortamdan ısı çekerek o ortamın sıcaklığını azaltmak için tasarlanmış sistemlerdir.

Klima alırken dikkat edilmesi gereken noktalar…

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , ,
Yaz ayları yaklaşıyorken klima ihtiyacı da mecburen doğuyor. Tutumluluk açısından hem az enerji tüketeni hem de ucuz olanı tercih etmek en ideali. Fakat bazı ucuz, kalitesiz klimalar, aşırı elektrik tüketimiyle sorun yaratırken, kaliteli, ancak teknik kapasiteleri ihtiyaçtan yüksek olan klimalar da fazla elektrik tüketimine neden olmaktadır . Bu nedenle klima alım ve kullanımında bazı noktalara dikkat etmek gerekiyor. Klima seçiminde öncelikle kullanım amacının belirlenmesi önemlidir.

AIRFEL, McQuay ile devam edecek

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , ,
Sanko Holding şirketlerinden AIRFEL, 2005 yılından bu yana Türkiye temsilciliğini üstlendiği McQuay ile sözleşmesini yeniledi. İmza töreninde; AIRFEL Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Hamut, AIRFEL Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Oral ile McQuay Başkan Yardımcısı Sergio Lacava, Pazarlama ve Satış Müdürü Paolo Nascetti, Bölge Satış Müdürü Stephane Polo yer aldı. AIRFEL, 2010 yılına kadar geçerli olacak sözleşme kapsamında, 2005`ten itibaren olduğu gibi, McQuay ürünlerinin Türkiye`deki satış ve satış sonrası servis hizmetlerini üstlenecek.

Klima pazarı da çok büyüdü

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , ,
Airfel Pazarlama İthalat İhracat A.Ş. Genel Müdürü Hasan Önder, klima fiyatlarındaki düşüş, sektör ve Çin`in hızlı büyümesi gibi nedenlerle, bireysel klima pazarının parladığını söyledi.

FOUR SEASONS BOSPHORUS DA AIRFEL’LE HAVALANIYOR

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
BEŞİKTAŞ’TA İNŞAASI DEVAM EDEN FOUR SEASONS BOSPHORUS, RESTORE EDİLEN TARİHİ ATİK ALİ PAŞA YALISI VE YANINA EKLENEN İKİ BLOKTAN OLUŞUYOR. SAHİLDEN DENİZ İÇİNE YERLEŞTİRİLEN HAVUZU, SPA MERKEZİ VE 7 YILDIZLI HİZMETİ İLE KONFOR SINIRLARINI ZORLAYAN OTELİN TÜM HAVALANDIRMA VE İKLİMLENDİRME SİSTEMLERİ AIRFEL ÜRÜNLERİNDEN SEÇİLDİ.

KOMBİ YERİNE KLİMA İLE ISINMA TERCİH EDİLEBİLİR

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , ,
Küresel ısınmadan en fazle etkilenen sektörlerin başında ısıtma soğutma sektörü de geliyor.

Gözle görülen en önemli gelişme, belki de iklim şartlarının değişimi ve sera etkisinin klimayı lüks olmaktan çıkarıp bir ihtiyaç haline getirmiş olması.

Airfel Genel Müdürü Hasan Önder, konuya ilişkin değerlendirmesinde, küresel ölçekteki iklim değişikliğinin, aynı zamanda üretim ve tüketim biçimlerini de etkilediğine dikkat çekti.

Klimayı doğru kullanın yazın hasta olmayın

(1)Yorum var, Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , ,
Klimayı doğru kullanın yazın hasta olmayın

Birçok kişi klimanın hasta ettiğinden ya da elektrik faturasının artmasına neden olduğundan şikayet eder. Oysa klimalar bilinçli kullanıldığında bu olumsuzluklar ortadan kalkabilir.

Klima kullanırken hasta olmamak veya yüksek enerji sarfiyatını engellemek amacıyla bazı noktalara dikkat etmek gerekiyor. Bakın klima alırken ve kullanırken nelere dikkat etmek gerekiyor:

Klima nedir,klima’yı kim buldu klima ne işe yarar?

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , ,
Klima nedir,klima’yı kim buldu klima ne işe yarar klimanın mucidi,klima nasıl üretilir,klima ilk ne zaman üretildi.

Yapay havalandırma ve yapay soğutma sistemleri artık çağlardan beri kullanılıyor:Eskiden insanlar kapı girişlerine ıslak hasırlar asarak ya da konutlarını(hava akımlarını, evin içine girmeden önce avludaki fıskiyelerin arasından geçirmek yoluyla) serinlik sağlayacak şekilde tasarlayarak çözüm arıyorlardı.

Airfel Türkiyede bir ilk olan Çocuk Odası Kliması ile Kalem Kumandayı piyasaya sundu.

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , ,
Türkiye´de ilk olan Çocuk Odası Kliması ile Kalem Kumandayı piyasaya sundu


Sanko Holding şirketlerinden Airfel, Türk mühendisleri tarafından geliştirilen ve Türkiye´de ilk olan Çocuk Odası Kliması ile Kalem Kumandayı piyasaya sundu. Airfel´in Hendek tesislerinde son teknolojiyle üretilen klima, sahip olduğu özelliklerle çocuk odalarında güvenle kullanılabiliyor. Airfel ekibinin tasarladığı, ergonomik kumanda ise Çocuk Odası Kliması´nda ve diğer klimalarda kullanım kolaylığı sağlıyor.Isıtma-soğutma ve havalandırma sektörünün öncülerinden Airfel, müşterilerinin beklenti ve ihtiyaçlarını dikkate alarak ürün geliştirmeyi sürdürüyor. Ar-Ge yatırımlarına tüm hızıyla devam eden Airfel, yeni ürünleri; Çocuk Odası Kliması ve Kalem Kumanda ile teknolojide gelinen son noktayı yansıtıyor.
 Klima Nedir?
 Klima Tipleri Ve Kısa Klima Tarihi
 Klima Cihazları Nasıl Soğutur?
 Klima Cihazları Nasıl Isıtır?
 Salon Tipi Split Klimalar
 Duvar Tipi Klimalar
 Pencere Tipi Klimalar
 Yer Tavan Tipi Klimalar
 Klima Seçiminde ve Montajında Dikkat Edilecek Hususlar
 Klimanın Teslimi Esnasında Dikkat Edilecek Konular
 Klima Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gereken TİCARİ Konular
 Klima Cihazları İçin Servis Ne Kadar Önemlidir?
 Klima Kullanıyorsanız Bunlara Dikkat Etmelisiniz
 Klima Sağlığa Zararlımıdır?
 Split Tipi Klimalarda Arıza Durumunda İlk Bakılacak Noktalar
 Klima Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?
 Hangi Kapasitede Klima Seçmeliyiz?
 Klima İçin Servis Hizmeti Ne Kadar Önemlidir?
 A sınıfı klima ile G Sınıfı klima arasında ne fark vardır?
 Klimalar kaç dereceye kadar ısıtma/soğutma sağlamaktadır?
 Klimalara kaç amper sigorta takılmalıdır?
 Klimalarınızda heat pump özelliği var mı?
 Kumanda kullanımı için geniş bilgi alabilir miyim?
 Klimalarda hangi filtreler bulunmaktadır?
 Anti bakteriyel filtre nedir, klimalarınızda var mı?
 Klima bakımı ücretli midir, bakımı nasıl yapılıyor?
 Klimayı yaz/kış konumunda nasıl kullanabilirim?
 İyonizer Filtre nedir?
 Klima dış ünitesinde karlanma neden meydana gelir?
 Klimalardaki ısıtma modunda soğuk üfleme neden olur?
 Klima dış ünitesinden su damlaması normal mi?
 Klimamdan ses geliyor, ne yapmalıyım?
 Klimadan koku gelmesinin nedeni nedir?
 Klimanın filtresi ne kadar sık değiştirilmeli?
 Tek bir klima cihazı ile aynı anda iki odayı soğutup ısıtabilir miyim?
 Klimacı bir arkadaşım var, piyasanın çok altına bana montaj yapabileceğini söylüyor. Böyle bir durumda cihazın garantisiyle ilgili her hangi bir sorunla karşılaşır mıyım?
 Klimanın montajını kendim yapabilir miyim?
 Inverter teknolojisi nedir ?
 Split Klima kullanımı dünya çapında Neden çok popüler ?
 Split Klimalar neden ve nezaman geliştirildi ?
 Split Klimaların, merkezi sistem ve pencere tipi klimalarla kıyasla avantajları nedir ?
 Klimamı ısınma amaçlı kullanırken nasıl en yüksek verim alabilirim?
 Heat Pump ne demektir?
 RSS Girişler  RSS Yorumlar


Klima, Klima Fiyatları

Firma Rehberi, Firma Ekle, Firma Kaydet


Şu an sitede 166 ziyaretci bulunmaktadır.
Designed by IDS