Mitsubishi Heavy Industries / Mitsubishi Klima
Daikin N Serisi Klimalar

İyi Bir Klima Almanın Kuralları

Etiketler:  , , , , , , , , ,
Klima seçimi ve kullanımı esnasında da, klimaların uzun ömürlü ve güvenilir olması için bazı unsurlara dikkat etmemiz gerekmektedir. Çünkü iyi bir klima ilk olarak size sağladığı uygun koşullarla birlikte günlük kullanım açısından da zorluklar çıkarmamalıdır.

Ezber Bozan Klima: Kirigamine Zen

Etiketler:  , , , , , , , , ,
Mitsubishi Electric´in “Kirigamine Zen” serisi klimaları, yeni enerji verimliliği (sezonsal verimlilik) kriterlerine uygun olarak geliştirilerek tüm dünya ile aynı anda Türkiye’de tüketicilerle buluştu.
Ürün ve hizmetleriyle müstakil konutlardan rezidanslara, ticari alanlardan her türlü kamu alanlarına iklimlendirme çözümü sunan Mitsubishi Electric´in “Kirigamine Zen” serisi klimaları, yeni enerji verimliliği (sezonsal verimlilik) kriterlerine uygun olarak geliştirildi ve tüm dünya ile aynı anda Türkiye’de tüketicilerle buluştu. Kirigamine Zen serisi klimalar, estetik görünümü ve sezonsal verimlilik kriterlerine göre soğutmada A+++‘a ulaşan enerji verimliliğiyle dikkat çekiyor.

Klima hasta eder mi?

Etiketler:  , , , ,
Uzmanlar, klimanın hasta etmediğini, aksine kaliteli bir uyku için yatak odasında bulundurulmasının gerekliliğine işaret ediyor.

Klima Kullanmanın Püf Noktaları

Etiketler:  , , , , , , , , ,
Klima cihazlarının montajı yetkili servislere veya usta tesisatçılara yaptırılmalı, montaj sırasında garanti şartlarına uyulmalıdır. Klimaların veriminin ve ömrünün artması için periyodik bakım ve kontroller yaptırılmalıdır. Klima, örneğin kurutma, yiyecek içecek soğutma ya da ısıtma gibi amaç dışı kullanılmamalıdır. Klima kullanımında iç sıcaklıkla dış sıcaklık arasındaki farkın 10 dereceyi geçmemesi gerekiyor. Örneğin dışarıda sıcaklık 40 derece ise klima 29-30 derecede çalıştırılmalı. Klimayı 20 derecede çalıştırıp birden 45 dereceye çıkarsanız vücut şoka uğrar. Gerek iç gerekse dış tarafta hava giriş ve çıkışlarına akışı engelleyecek herhangi bir cisim konulmamalı, mekanın güneş ışığı girerek ısınması, perde kapalı tutularak önlenmelidir.

Türk Halkı Klimayı Yanlış Kullanıyor

Etiketler:  , , , ,
Alarko Carrier tarafından yapılan Klima Kullanım Alışkanlıkları Araştırmasına göre, Türk halkı klimayı yanlış kullanıyor.

Sıcaklar elektrik tüketimini artırdı

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , ,
Yaz aylarında sıcaklardan bunalanların klima kullanımına yönelmesi dolayısıyla Çatalağzı Termik Santrali (ÇATES), yılın en fazla elektrik üretimini Temmuz ayını da aşarak 188 milyon 796 bin kilovat saat (KWH) ile Ağustosta yaptı.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Türkiye´nin enerji ihtiyacına üretimiyle katkı sağlayan 2x150 megavatlık kurulu güce sahip ÇATES´te, yaz aylarında özellikle klima kullanımının yaygınlaşması nedeniyle artan enerji ihtiyacı nedeniyle en üst seviyede üretim yapılıyor.

Sıcaktan kurtulurken gözünüze dikkat edin!

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , ,
Sıcaktan bunalan ya havuza koşuyor ya da klima çalıştırıyor. Ancak hijyenik olmayan havuzlar ve bakımsız klimalar yüzünden gözünde “konjonktivit” şikâyetiyle doktora başvuranların sayısı arttı

Elektrik kesintileri yangın riskini arttırıyor

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , ,
Yaz sıcaklıklarının tetiklediği aşırı klima kullanımının yol açtığı elektrik kesintileri ve yaşanan voltaj dalgalanmaları ev ve işyerlerinde kullanılan elektrikli cihazları tehdit ediyor.

Türkiye´nin birçok bölgesinin voltaj riski ile karşı karşıya olduğuna dikkat çeken Trimbox Genel Müdürü Evren Yurttaş, yangın riskinin de çok yüksek olduğunu vurguladı.

Aman dikkat! Sıcaklar felç etmesin...

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , ,
Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Ana Bilim Dalı öğretim Üyesi Prof. Dr. Barlas Aydoğan, aşırı sıcaklarla birlikte klima kullanım oranının arttığına dikkati çekerek, ´´Bu konuda düşük ısı abartılmamalı. Klima çalışan odadaki ısı 23-24 derecenin altında olmamalı. Aksi takdirde ciddi sağlık sorunları yaşanabilir´´ dedi.

Aydoğan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaz aylarında dışarıdaki sıcak, bina içindeki klimalı ortamdan kaynaklanan ani ısı değişikliğinin vücudun dengesini bozarak felç riskini tetiklediğini ve enfeksiyona yol açtığını bildirdi.

Bakan Yıldız: Sıcak Hava Nedeniyle Artan Klima Kullanımı Elektrik Tüketimini Zirveye Taşıdı

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , ,
Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Elektrik Tüketiminin Günlük 700 Milyon Kilovat Saat ve 34 Bin Megavatlık Kurulu Güç Kapasitesiyle Cumhuriyet Tarihinin En Yüksek Seviyesine Çıktığını Kaydetti. Yıldız, Artan Sıcaklar Nedeniyle Klima Kullanımı ve Sanayideki Tüketimin Elektrik Tüketimini Zirveye Taşıdığını Söyledi.

Her 10 evden 1´inde klima takılı

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , ,
Türkiye´de ´´klima kullanılabilecek´´ ortalama her 10 evden birinde, klima bulunduğu bildirildi.

Sektörün önde gelen firmalarından Türk Demirdöküm Pazarlama Yöneticisi Ufuk Atan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, son yıllarda klima pazarında hareketlilik yaşandığını söyledi.

Turizmciyi klima çarptı!

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , ,
Türk turizmciler, bu yıla tırmanan et fiyatlarının yiyecek maliyetlerini artırması ve kur sancısıyla girerken bir darbeyi de elektrikten yedi.

Klima bakterisine karşı 4 önlem

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Kapalı ortamların ısısını ve nem oranını istenilen seviyelere getirebilen klimalar, soluduğumuz havayı ve solunum yollarımızı doğrudan etkiliyor.
Klima kullanımıyla birlikte su damlacıklarıyla havaya karışarak insanlara bulaşan ve ölümlere yol açan Lejyoner hastalığına karşı başlıca dört önlem alınması gerekiyor.

Çöl sıcakları, klima satışlarını patlattı.

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Küresel ısınma sebebiyle yaz ayları insanlara ´bunaltıcı´ günler yaşatırken, satışları patlayan klima üreticileri adeta serin bir yaz geçiriyor. Sıcakların nisandan itibaren başlaması ve mevsim normallerinin üstünde seyretmesi dolayısıyla klima satışları dört yılda ikiye katlandı.

Enerjide Verimlilik İçin A Sınıfı Klima Uyarısı

Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , , , , ,
Adana ile birlikte çevresindeki 6 ile elektrik dağıtım hizmeti veren Toroslar Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Bölge Müdürü Mahmut Nimet Dalkır, yaz sezonunda sıcak yerlerde klima kullanımının yaygınlaştığını belirterek enerjide verimlilik için daha az sarfiyatı olan A ve A sınıfı cihazların tercih edilmesini istedi. Dalkır, sadece A sınıfı cihazların alınmasıyla yüzde 45 tasarruf sağlanabileceğini vurguladı.

Klima ile serinleyenler lejyonere dikkat

(1)Yorum var, Yorum Yaz
Etiketler:  , , , , , , , ,
Klima kullanımıyla birlikte su damlacıklarıyla havaya karışarak insanlara bulaşan bakteriler, ölümlere sebep olabilen lejyoner hastalığına neden olabiliyor.

Kapalı ortamların ısısını ve nem oranını istenilen seviyelere getirebilen klimaların, solunan havayı ve solunum yollarını doğrudan etkiliyor. Yüksek ateş ve öksürük yakınması olan hastaların, son günlerde klimalı ortamlarda bulunmuşlarsa lejyoner hastalığı açısından değerlendirilmeleri gerekiyor.”
 Klima Nedir?
 Klima Tipleri Ve Kısa Klima Tarihi
 Klima Cihazları Nasıl Soğutur?
 Klima Cihazları Nasıl Isıtır?
 Salon Tipi Split Klimalar
 Duvar Tipi Klimalar
 Pencere Tipi Klimalar
 Yer Tavan Tipi Klimalar
 Klima Seçiminde ve Montajında Dikkat Edilecek Hususlar
 Klimanın Teslimi Esnasında Dikkat Edilecek Konular
 Klima Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gereken TİCARİ Konular
 Klima Cihazları İçin Servis Ne Kadar Önemlidir?
 Klima Kullanıyorsanız Bunlara Dikkat Etmelisiniz
 Klima Sağlığa Zararlımıdır?
 Split Tipi Klimalarda Arıza Durumunda İlk Bakılacak Noktalar
 Klima Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?
 Hangi Kapasitede Klima Seçmeliyiz?
 Klima İçin Servis Hizmeti Ne Kadar Önemlidir?
 A sınıfı klima ile G Sınıfı klima arasında ne fark vardır?
 Klimalar kaç dereceye kadar ısıtma/soğutma sağlamaktadır?
 Klimalara kaç amper sigorta takılmalıdır?
 Klimalarınızda heat pump özelliği var mı?
 Kumanda kullanımı için geniş bilgi alabilir miyim?
 Klimalarda hangi filtreler bulunmaktadır?
 Anti bakteriyel filtre nedir, klimalarınızda var mı?
 Klima bakımı ücretli midir, bakımı nasıl yapılıyor?
 Klimayı yaz/kış konumunda nasıl kullanabilirim?
 İyonizer Filtre nedir?
 Klima dış ünitesinde karlanma neden meydana gelir?
 Klimalardaki ısıtma modunda soğuk üfleme neden olur?
 Klima dış ünitesinden su damlaması normal mi?
 Klimamdan ses geliyor, ne yapmalıyım?
 Klimadan koku gelmesinin nedeni nedir?
 Klimanın filtresi ne kadar sık değiştirilmeli?
 Tek bir klima cihazı ile aynı anda iki odayı soğutup ısıtabilir miyim?
 Klimacı bir arkadaşım var, piyasanın çok altına bana montaj yapabileceğini söylüyor. Böyle bir durumda cihazın garantisiyle ilgili her hangi bir sorunla karşılaşır mıyım?
 Klimanın montajını kendim yapabilir miyim?
 Inverter teknolojisi nedir ?
 Split Klima kullanımı dünya çapında Neden çok popüler ?
 Split Klimalar neden ve nezaman geliştirildi ?
 Split Klimaların, merkezi sistem ve pencere tipi klimalarla kıyasla avantajları nedir ?
 Klimamı ısınma amaçlı kullanırken nasıl en yüksek verim alabilirim?
 Heat Pump ne demektir?
 RSS Girişler  RSS Yorumlar


Klima, Klima Fiyatları

Firma Rehberi, Firma Ekle, Firma Kaydet


Şu an sitede 233 ziyaretci bulunmaktadır.
Designed by IDS